مگا شوالیه، همه چیز درباره کارت (Mega Knight)

مگا شوالیه

رویالی های عزیز سلام؛ امروز قرار است کارت افسانه ای مگا شوالیه یا همون مگانایت را به شما معرفی کنم. ممکن است دیدن مگا شوالیه در نیروهای حریفتان شما را ناامید یا حتی کمی عصبی کند؛ اما نگران نباشید. هر آنچه راجع به این کارت جنجالی لازم است بدانید را در این مطلب به شما خواهم گفت؛ پس با ما همراه باشید.

معرفی کارت افسانه ای مگا شوالیه

مگا شوالیه (مگانایت، Mega Knight) که به اختصار به آن MK نیز می گویند، یک کارت افسانه ای است که در عرشه (میدان نبرد) هفتم بازی یا همان میدان نبرد سلطنتی آزاد می شود و عموما یک کارت دفاعی کاربردی است. این کارت به حدی در دفاع خوب عمل می کند که در ماه های اولیه اضافه شدنش به بازی، از نظر بازیکنان به عنوان بهترین کارت دفاعی انتخاب شد!

اطلاعات مگا شوالیه در اپلیکیشین، وقتی وارد جزئیات این کارت داخل بازی می شوید.

با قدرت 1000 سیبیل فرود میاد، از یه دشمن به دشمن دیگه می پره و آسیب ناحیه ای شدید وارد می کنه؛ خودتون رو کنار بکشید! [ اپلیکیشن بازی]

مگا شوالیه یک سرباز قوی هیکل با دو مشت قدرتمند است که عموما برای کمک به دفاع بازی ساخته شده است. اما می تواند به عنوان یک نیروی مهاجم نیز عمل کند و به برج های حریف آسیب برساند. البته برخلاف تصور برخی بازیکنان، مگانایت نمی تواند نقش عامل پیروزی در دسته نبرد شما را بازی کند ولی کمک زیادی به موفقیت عامل پیروزی خواهد کرد.

مگا شوالیه چگونه عمل می کند؟

مگانایت موقع فرود بر عرشه، درست مانند یک طلسم عمل کرده و آسیب نسبتا شدیدی بر نیروهای زمینی اطرافش وارد می کند (دو برابر آسیب مشت زدنش). این کارت خون زیادی دارد و مثل یک تانک عمل می کند. نحوه حمله مگانایت بصورت تن به تن است ولی آسیب ناحیه دارد؛ یعنی در شعاع کوچکی، به تمام نیروهای جلوی خودش آسیب وارد می کند.

بسیاری از بازیکنان خوشحال می شوند وقتی موقع دریافت کارت افسانه ای، این کارت را می بینند.

این کارت فقط نیروهای زمینی را هدف گرفته و نیروهای هوایی را نادید می گیرد. از ویژگی های مهم مگا شوالیه، خاصیت پرش آن است. اگر نیرو یا ساختمان دشمن، در فاصله 3.5 الی 5 کاشی از مگانایت باشد، مستقیما بر روی آن می پرد و همین پرش به اندازه دو ضربه مشت، آسیب وارد می کند. به عنوان مثال، مگا شوالیه برای کشتن بمب گذار (بمبر یا بامر، Bomber) باید دو بار به او مشت بزند. اما اگر روی آن پرش کند، با همان پرش، نابودش می کند.

مشخصات کارت مگا شوالیه

کارت مگا شوالیه یک کارت افسانه ای از دسته نیروهاست و 7 اکسیر نیاز دارد. ضربه زدن او (سرعت ضربه) 1.7 ثانیه طول می کشد و سرعت حرکتش متوسط است. این نیرو به صورت تن به تن (درجه متوسط) مبارزه می کند، بر روی زمین حرکت می کند و اهدافش زمینی است. دامنه پرش مگانایت بین 3.5 تا 5 کاشی است.

دستهنیروها
نوع کارت (فراوانی)افسانه ای
هزینه (اکسیر)7 قطره
تاریخ معرفی17 شهریور 1396
عرشه معرفیمیدان نبرد 7 (سلطنتی)
اهداففقط زمینی
حرکتزمینی
نوع حملهآسیب ناحیه (جمعی زن)
دامنه1.2 کاشی = جنگ تن به تن (متوسط)
دامنه پرش3.5 الی 5 کاشی
سرعت حرکتمتوسط (60)
سرعت حمله1.7 ثانیه
شعاع اثر آسیب فرود1.3 کاشی
زمان استقرار1 ثانیه (سریع)
مگا شوالیه یک کارت افسانه ای (لجندری) است در نتیجه از سطح (لول) 9 شروع می شود و چهار بار قابل ارتقاست.

جدول مشخصات ارتقای کارت مگا شوالیه

کارت مگا شوالیه

در جدول زیر، مشخصات کامل ارتقای کارت مگانایت را مشاهده می کنید. توجه داشته باشید، ویژگی هایی که در قسمت بالا آمده بود (مثل سرعت حرکت و دامنه پرش)، با ارتقای کارت تغییر نمی کنند. در جدول زیر، ویژگی های قابل ارتقا را در هر سطح (لول، Level) مشاهده می کنید.

سطحخون (HP)آسیب ناحیهآسیب فرودآسیب پرشآسیب بر ثانیه
93300222444444130
103630244488488143
11 (چالش)3993268537537157
124389295590590172
134818324648648190
145280355710710208
15 (آینه)5808390780780229

استراتژی استفاده از کارت مگا شوالیه

برای استفاده بهینه و موثر از این کارت، لازم است که ویژگی های آن و نقاط قوت و ضعفش را بدانید. مگا شوالیه یک کارت قدرتمند است که خون زیادی دارد و به این راحتی ها کشته نمی شود. نوع حمله او آسیب ناحیه است و اصطلاحا جمعی زن است؛ یعنی می تواند دشمنانش را بصورت گروهی مورد حمله قرار دهد. این کارت فقط نیروهای زمینی را هدف قرار می گیرد.

مگا شوالیه در کنار چه کارت هایی خوب عمل می کند؟

با توجه به موارد بالا، متوجه می شویم که مگا شوالیه در برابر نیروهای زمینی با خون متوسط به پایین مثل اسکلت ها، گابلین ها، بربرها و … مشکلی ندارد حتی اگر در تعداد بالا به او نزدیک شوند. اما در برابر نیروهای با خون زیاد یا نیروهایی که آسیب بالایی وارد می کنند، آسیب پذیر است. این کارت در برابر نیروهای هوایی کاملا بی دفاع است. در نتیجه بهتر است این کارت را با یک نیروی تکی زن با آسیب بالا همراه کنید تا یکدیگر را پوشش دهند. کارت هایی مثل مینی پکا (Mini P.E.K.K.A)، چوب بر و ساحره تاریکی (نایت ویچ، Night Witch) گزینه های خوبی برای همراهی با مگانایت هستند.

در برابر چه کارت هایی خوب عمل می کند؟

طنز، این کارت در برابر اسکلت ها و کارت های ضعیف، به طرز خنده داری قدرتمند است!

مگا شوالیه در برابر نیروهای زمینی کوچک، مثل اسکلت ها، انواع گابلین ها، حفاظ ها و … بسیار خوب عمل کرده و آنها را به سرعت نابود می کند. این کارت، گزینه دفاعی خوبی در برابر نیروهایی با خون متوسط نیز هست؛ از قبیل جادوگرها (معمولی، یخی و برقی)، تفنگدار (ماسکتییر، Musketeer)، خوک های سلطنتی (رویال هوگز، Royal Hogs)، بربرها (Barbarians) و … که مگانایت می تواند آنها را با سه ضربه (یا یک پرش + یک ضربه) نابود کند.

مگا شوالیه حریف خوبی برای کارت ساحره (ویچ، Witch) به شمار می رود. با آسیب ناحیه ای که دارد می تواند اسکلت های ایجاد شده را نابود کرده و به خود ساحره آسیب برساند و او را بکشد. ساحره هم به علت آسیب پایینی که دارد نمی تواند چندان از خون او کم کند.

نکات اضافه مهم

وقتی مگا شوالیه در آستانه پرش قرار می گیرد (شارژ می شود)، طلسم رعد و برق (زپ، Zap) و یا سایر کارت های ریست کننده نمی تواند او را ریست کرده و متوقف کنند. تنها چیزی که می تواند پرش او را متوقف کند اینست که در میان هوا بمیرد و یا اینکه طلسم الوار (لاگ، The Log) یا طلسم گردباد (تورنادو، تورنیدو، Tornado) و یا ماهی گیر (فیشرمن، Fisherman) او را جا به جا کنند.

قدرت پرش مگا شوالیه را با خاصیت هجوم راهزن (بندیت، Bandit) اشتباه نگیرید؛ این دو با هم فرق دارند. زمان شارژ آنها متفاوت است. بعلاوه، پرش باعث آسیب ناپذیر شدن مگا شوالیه نمی شود. مگانایت حتی در زمانی که در هوا هست هم ممکن است آسیب ببیند و یا حتی در هوا کشته شود و به زمین نرسد!

از این کارت افسانه ای قدرتمند می توان برای مهار کارت بشکه گابلین (گوبلین برل، Goblin Barrel) نیز استفاده کرد. اما برای کشتن یکباره هر سه گابلین، باید مهارت و زمانبندی خوبی داشته باشید. این مهارت با تجربه به دست می آید. ولی برای شروع لازم است بدانید که درست زمانی که سایه بشکه گابلین از رودخانه وسط زمین رد شد، باید مگانایت را رها کنید. در این حالت وقتی گابلین ها بیرون می آیند، آسیب ناحیه اولیه مگانایت، هر سه تای آنها را می کشد! عجب ضد حالی برای حریف!

درست زمانی که سایه بشکه گابلین از روی پل رد می شود، بهترین زمان رها کردن کارت است.

دفاع در برابر مگا شوالیه

افرادی که هنوز این کارت را بدست نیاورده اند، گاها فکر می کنند که اگر این کارت را داشته باشند کارشان خیلی راحت می شود. این طور به نظر می آید که این کارت خیلی قدرتمند است و دفاع در برابرش ساده نیست. اما وقتی این کارت را به دست می آورند و با خوشحالی به نبرد می روند، می بینند که کارتشان دفاع می شود و رساندنش به برج حریف چندان هم ساده نیست! در نظر داشته باشید که هیچ کارتی در بازی نسبت به هزینه ای که دارد خیلی قوی یا ضعیف نیست. زیرا کارت ها بطور منظم بالانس می شوند.

خب حالا این کارت را چطور دفاع کنیم؟ خودتان می دانید که مگا شوالیه خون زیادی دارد و استفاده از نیروهای کم خون در نزدیک او چندان موثر نیست. بخصوص که هیچ طلسمی نیست که بتواند او را بکشد. از بین طلسم های ترکیبی نیز هیچ ترکیب منطقی و مناسبی نیست که نابودش کند. اما نگران نباشید، دفاع در برابر او، بعد از کمی تمرین، مثل آب خوردن است!

مهار و مقابله به وسیله ارتش اسکلت

مگا شوالیه کارتی است که آسیب ناحیه دارد. در نتیجه استفاده از کارت های گروهی برای مقابله با او کار عاقلانه ای نیست. استفاده از ارتش اسکلت (اسکلتون آرمی، Skeleton Army) نیز توصیه نمی شود و معمولا مگانایت تمام اسکلت ها را نابود کرده و همچنان زنده می ماند حتی اگر اسکلت ها را طوری بریزید که به خوبی او را محاصره کنند. البته اگر نصف خون این کارت کم شده است، می توانید از ارتش اسکلت برای کشتنش استفاده کنید. فقط مراقب باشید که اسکلت ها را زمانی نریزید که او برای پرش شارژ شده است. زیرا در این حالت بلافاصله بر روی اسکلت ها پریده و همگی را، قبل از اینکه فعال شوند، نابود می کند!

مهار و مقابله به وسیله نیروهای هوایی

کشتن مگانایت با نیروهای هوایی (در اینجا خفاش ها) بسیار راحت و کم هزینه است.

برای مهار مگا شوالیه، بهتر است صبر کنید تا از پل رد شده و وارد زمین شما شود تا بتوانید از همکاری برجتان نیز بهره ببرید. همچنین از آنجا که این کارت نیروهای هوایی را نادید می گیرد، می توانید از مینیون (مینیونز، Minions)، خفاش ها (بتز، Bats)، مگا مینیون (Mega Minion)، اژدهای جهنمی (اینفرنو دراگون، Inferno Dragon) و سایر نیروهای هوایی که آسیب بالایی دارند، استفاده کنید بدون آنکه آسیبی ببینند.

مهار و مقابله به وسیله نیروهای قوی

کارت پکا بهترین حریف برای مگا شوالیه است.

برای کشتن مگا شوالیه می توانید از نیروهایی که خون نسبتا زیاد و آسیب بالایی دارند استفاده کنید. مثل شاهزاده (پرنس، Prince)، مینی پکا، والکری (Valkyrie)، ناقلاها (رسکالز، Rascals) و پکا (P.E.K.K.A). بخصوص پکا که حریف اصلی مگا شوالیه به شمار می رود و بدون اینکه چندان خونش کم شود، می تواند مگانایت را در مدت کوتاهی نابود کند. در تصویر بالا، پکا، بدون اینکه نیازی به کمک ساحره داشته باشد، از پس مگانایت برآمده و با خون نسبتا پر، برای ضدحمله آماده خواهد شد!

مهار و مقابله به وسیله ساختمان ها

اگر برج جهنمی (اینفرنو تاور، Inferno Tower) دارید، این ساختمان می تواند به تنهایی از پس مگا شوالیه برآید؛ مشروط به اینکه با رعدوبرق یا کارت های ریست کننده، ریست نشود.

جالب است بدانید که کارت سنگ قبر (توم استون، Tombstone) به تنهایی فقط با کمک برج شاهزاده می تواند از پس یک مگا شوالیه تنها برآید! اسکلت هایی که پشت سرهم بیرون می آیند باعث شارژ شدن و پرش مداوم مگانایت می شوند و حسابی زمان می خرند که برج شاهزاده، خون مگانایت را کم کند. سپس اسکلت هایی که پس از تخریب سنگ قبر خارج می شوند، به کمک برج، کارش را یکسره می کنند!

مهار و مقابله به وسیله نیروهای ترکیبی

در اکثر مواقع، مگا شوالیه تنها نیست و معمولا نیروهایی مثل جادوگر (ویزارد، Wizard)، تفنگدار، مینیون، چوب بر و … پشت سر یا همراهش هستند که دفاع در برابرش را سخت می کنند. باید طوری بازی کنید که حریف نتواند همچین گروهی بسازد و به سمت شما بیاید! ولی اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید، نمی توانید تنها با اتکا به یک کارت دفاع کنید.

با استفاده از کارت های مختلف، حمله دشمن را خنثی کنید. مثلا با استفاده از والکری سعی کنید نیروهای پشت سر مگانایت را نابود کنید در حالی که مینی پکا و برجتان به مگا نایت آسیب می زنند. یا اینکه با استفاده از یک کارت تانک، حواس نیروهای دشمن را پرت کرده و آنها را منحرف کنید که به برجتان نزدیک نشوند و در همین حین، با استفاده از جادوگر یا جلاد (اکسکیوشنر، Executioner) آنها را نابود کنید.

نقش های مگا شوالیه در دسته نبرد

نقش های زیادی هست که این کارت می تواند برای شما ایفاء کند. غیر از نقش دفاعی قوی که این کارت بازی می کند، در زیر مهمترین نقش های کارت مگانایت را مرور می کنیم.

نقش تانک

این کارت بخاطر خون زیادی که دارد جزو تانک های بزرگ بازی محسوب می شود.

مگا شوالیه بخاطر خون زیادی که دارد می تواند نقش تانک را در دسته نبرد شما ایفاء کرده و آسیب ها را جذب کند تا نیروهای دیگرتان در امان بمانند و به این صورت پیشروی کنید.

نقش جمعی زن زمینی

مگا شوالیه یک جمعی زن زمینی است و به نیروهای زمینی، آسیب جمعی می زند. در نتیجه می توانید به عنوان یک جمعی زن یا کنترل کننده ازدحام، روی آن حساب کنید.

نقش سرمایه گذاری اکسیر

گاهی اوقات در بازی، نوار اکسیر شما پر شده است و لازم است که فعلا یک کارت را از پشت برج پادشاه بازی کنید تا زمانی که آن کارت به نزدیکی پل می رسد نوار اکسیرتان دوباره پر شده و بتوانید نیروهای بیشتری را اضافه کرده و حمله قوی تری انجام دهید. به این کار سرمایه گذاری اکسیر می گویند. در این روش، شما بجای اینکه نوار اکسیرتان پر شود و اصطلاحا اکسیر نشت کند، یک کارت بازی کرده اید. کارت مگا شوالیه بعلت سرعت نسبتا پایینش، در صورتی که از پشت برج پادشاه بازی شود، می تواند نقش سرمایه گذاری اکسیر را به خوبی ایفاء کند.

نقش مجازات خرج کردن اکسیر

گاهی اوقات در بازی، حریفتان ریسک کرده و در حالی که شما اکسیر کافی دارید، او اکسیر زیادی خرج می کند و نوار اکسیرش را خالی می کند. مثلا کارت گالم (گولم، Golem) یا سه تفنگدار (تری ماسکتیرز، Three Musketeers) را بازی می کند و حالا اکسیر خیلی کمی دارد. الان نوبت شماست که او را بابت این ریسکش مجازات کنید!

در چنین حالتی اگر شما کارتی مثل بربرهای نخبه (الیت بربرینز، Elite Barbarians) یا بالن (بالون، Balloon) یا چوب بر یا شاهزاده و امثال اینها را روی پل سمت مخالف بازی کنید، در حالی که حریفتان بعلت کمبود اکسیر، کاملا بی دفاع است، یک برجش به راحتی و به سرعت نابود می شود و این جریمه خرج کردن اکسیر زیادی است!

کارت های مختلفی در بازی هستند که می توانند نقش مجازات خرج کردن اکسیر را بازی کنند و مگا شوالیه هم بخاطر آسیب زیادش، بدون شک یکی از آنهاست.

10 دک برتر مگانایت در کلش رویال

مگانایت کارت قدرتمندی است و طبیعتا دسته نبردهای قدرتمندی را هم تشکیل می دهد. اما فراموش نکنید که دک یعنی تیم و در تیم نمی شود صرفا به یک عضو اتکا کرد! تیمی خوب است که هم تیمی های مناسبی داشته باشد که یکدیگر را پوشش دهند و همکاری کنند. مگانایت همانطور که کارت قدرتمندی است، کارت پرهزینه ای نیز هست و استفاده اشتباه از آن، ممکن است خسارت سنگینی برایتان به بار بیاورد.

در اینجا 10 دک برتری را که مگانایت یکی از 8 کارت آن را تشکیل می دهد برایتان گردآوری کرده ایم. با این دک ها می توانید به لیگ های بالاتر پوش کنید و بردهای شیرینی را کسب کنید. اما به خاطر داشته باشید که استفاده از این دسته نبردها شما را آسیب ناپذیر نمی کند! هر دکی در مقابل یک یا چند دک دیگر یا استراتژی های خاص می تواند ضعیف عمل کند. شرط برد در مرحله اول تجربه و استعداد بازیکن است. پس اگر یکی از این دسته نبردها را انتخاب کردید و چند بازی اول بخت با شما یار نبود، ناامید نشوید و ادامه دهید.

دک های زیر آنالیز شده اند و مشکل اساسی و مهمی ندارند، بازی کنید و لذت ببرید!

1 دک مگانایت – دیوارشکن – معدنچی

دسته نبرد 1 مگا شوالیه، دیوارشکن، معدنچی

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.5
عالی
خوب
خوب
خوب
1. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.

2 دک مگانایت – دیوارشکن – فشفشه

دسته نبرد 2 مگا شوالیه، دیوارشکن، فشفشه

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.5
عالی
افسانه ای!
خوب
خوب
1. ارتقاء دادن کارت های این دک خیلی سخت و زمانبر است.
2. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.

3 دک مگانایت – اژدهای جهنمی – قوچ سوار

دسته نبرد 3 مگا شوالیه، قوچ سوار، اژدهای جهنمی

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.6
عالی
خوب
عالی
متوسط
1. کارتی که بتواند نقش ریست کننده را ایفا کند ندارد و نمی تواند نیروهای حریف را ریست کند.

4 دک مگانایت – دیوارشکن – ساحره – اژدهای جهنمی

دسته نبرد 4 مگا شوالیه، ساحره، دیوارشکن

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.5
عالی
عالی
متوسط
خوب
1. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.

5 دک مگانایت – جرقه زن ها – خوک های سلطنتی

دسته نبرد 5 مگا شوالیه، خوک های سلطنتی، جرقه زن ها

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.9
خوب
خوب
متوسط
ضعیف
ایراد خاصی ندارد.

6 دک مگانایت – هوگ – فریز

دسته نبرد 6 مگا شوالیه، خوک سوار، فریز

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.6
خوب
عالی
خوب
عالی
1. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.
2. کارتی برای مقابله با پمپ اکسیر احتمالی حریف وجود ندارد.

7 دک مگانایت – بالون – معدنچی

دسته نبرد 7 مگا شوالیه، بالون، معدنچی

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.5
عالی
عالی
خوب
افسانه ای!
1. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.

8 دک مگانایت – قبرستان – سم (مخصوص چالش مرگ ناگهانی)

دسته نبرد 8 چالش مرگ ناگهانی مگا شوالیه، قبرستان، سم

این دسته نبرد، مخصوص چالش مرگ ناگهانی (Sudden Death) ساخته شده است.
میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.9
عالی
خوب
عالی
خوب
1. طلسم کوچک ندارد. بهتر است دک حداقل یک طلسم کوچک داشته باشد.
2. کارتی که بتواند نقش ریست کننده را ایفا کند ندارد و نمی تواند نیروهای حریف را ریست کند.

روش کار در این دک اینگونه است که باید با گابلین ها و مگا شوالیه و برج جهنمی دفاع کنید و برای حمله دو گزینه پیش رو دارید:

حمله اول

اگر اکسیرتان پر است، گالم یخی را روی پل رها کنید و پس از اینکه برج حریف بر روی آن قفل کرد، با قبرستان و سم بصورت همزمان بر روی برج حریف حمله کنید.(وجود طلسم سم باعث می شود نیروهای ضعیفی که حریفتان برای دفاع در برابر اسکلت ها استفاده می کند، نابود شوند. برای کارایی بیشتر، سم را با کمی فاصله بعد از قبرستان رها کنید تا حریف گول بخورد و نیروهای ضعیفش را استفاده کند!)

با تمرین و تکرار در انجام این حمله استاد می شوید؛ اگر تا اینجای کار را با موفقیت انجام داده باشید کار تمام شده است! اما اگر به هر دلیلی برج حریف سقوط نکرد نگران نباشید و به دفاع و حمله ادامه دهید.

حمله دوم

اگر اکسیرتان کامل نیست و می دانید حریفتان طلسمش را استفاده کرده و طلسم ندارد می توانید با رها کردن گالم یخی بر روی برج و استفاده از گابلین ها یا خفاش ها در پشت سرش، حمله قدرتمندی را پایه ریزی کرده و کار را تمام کنید!

استفاده از گالم یخی برای مواقعی است که مگا شوالیه زنده نباشد؛ اما اگر خوش شانس هستید و از دفاع اخیرتان مگاشوالیه هنوز زنده مانده است، دیگر نیازی به استفاده از گالم یخی ندارید و با قدرت بیشتری نسبت به حالت های قبل می توانید پس از رسیدن مگا شوالیه به پل، با قبرستان و سم یا گابلین و خفاش حمله کنید!
وجود گابلین بلودارت و برج جهنمی در اکثر مواقع باعث می شود که حریفتان مجبور شود طلسمش را استفاده کند و در برابر خفاش ها یا گابلین هایتان بی دفاع بماند!

9 دک مگانایت – گالم – ساحره تاریکی (مخصوص چالش اکسیر سه برابر)

دسته نبرد 9 چالش اکسیر سه برابر مگا شوالیه، گالم

این دک مخصوص چالش اکسیر سه برابر ساخته شده است. استفاده از آن در نبردهای عادی باعث می شود با کمبود اکسیر مواجه شوید!
میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
4.4
عالی
عالی
خوب
خوب
1. تعداد کارت هایی که نقش تانک را دارند در این دک زیاد است.

10 دک هوایی مگانایت – بالون – مینیون (چرخشی، چند حمله ای)

دسته نبرد 10 هوایی مگا شوالیه، بالون، مینیون ها

میانگین اکسیرقدرت دفاعیقدرت تهاجمیتطبیق پذیریهمکاریایرادها
3.6
خوب
عالی
خوب
افسانه ای!
1. طلسم قوی یا متوسط ندارد در نتیجه در مواقع حساس نمی تواند واکنش سریع بدهد یا برج های ضعیف دشمن را نابود کند.

جایگزین های مگا شوالیه

اگر هنوز کارت مگا شوالیه را بدست نیاورده اید و یا اینکه سطحش پایین است و یا به هر علت مایل نیستید یا نمی توانید از آن در دسته نبرد خود استفاده کنید، اینجا چند کارت از نزدیک ترین کارت ها به مگا شوالیه را به شما معرفی می کنم تا جایگزین مگانایت در دسته نبردتان باشد. اگر چه همانطور که خودتان هم می دانید، مگا شوالیه یک کارت با ویژگی های خاص است و هیچ کارتی نمی تواند بطور کامل نقش آن را در دسته نبرد ایفاء کند.

کارت پکا (P.E.K.K.A)

پکا (P.E.K.K.A) می تواند جایگزین خوبی باشد.پکا تقریبا با مگانایت خون برابری دارد (فقط کمی کمتر از مگانایت) و ویژگی های مشترک و مشابه زیادی دارند تا حدی که به نظر من بهترین جایگزین برای مگا شوالیه به شما می رود. تفاوت اصلی پکا با مگا شوالیه در نوع حمله آنهاست. پکا آسیب ناحیه ندارد و علی رقم آسیب زیادی که وارد می کند، باید یکی یکی با دشمنانش بجنگد.

والکری (Valkyrie)

کارت والکری یک کارت کم هزینه است. اما نقش مگا شوالیه را خوب پوشش می دهد.

کارت والکری علی رقم تصور خیلی ها، می تواند جایگزین خوبی برای این کارت باشد. والکری تقریبا نصف مگا شوالیه خون دارد ولی حدودا به اندازه او آسیب وارد می کند؛ حتی کمی بیشتر از او! والکری نمی تواند مثل مگانایت نقش تانک را ایفاء کند اما باز هم خون زیادی دارد و نقش مینی تانک را دارد. والکری علی رقم اینکه فقط 4 اکسیر هزینه دارد، در کنترل ازدحام از مگا شوالیه بهتر عمل می کند اما عمر کوتاه تری دارد!

کارت له کننده (بولر، Bowler)

کارت له کننده (بولر) جایگزین نسبتا خوبی است.

له کننده خون کمتری از مگا شوالیه دارد ولی مانند او، آسیب ناحیه دارد و می تواند کنترل ازدحام کند. بعلاوه نقش تانک را نیز به عهده می گیرد. او یک نیروی دامنه دار نیز هست و از راه دور به اهدافش آسیب می زند. له کننده نصف مگا شوالیه خون دارد و تقریبا سه چهارم او آسیب می زند ولی فقط 5 اکسیر هزینه دارد.

کارت اسپارکی (Sparky)

کارت اسپارکی در نقش کنترل ازدحام، حتی قوی تر هم عمل می کند!

اسپارکی تقریبا یک سوم مگا شوالیه خون دارد اما کمی بیشتر از دو برابر او آسیب می زند! اسپارکی غیر از نقش تانک، سایر نقش های مگا شوالیه را پوشش می دهد، بخصوص استاد کنترل ازدحام است!

کارت اسکلت غول پیکر (جاینت اسکلتون، Giant Skeleton)

انتخاب کارت اسکلت غول پیکر بعنوان جایگزین، چندان انتخاب مناسبی نیست اما به هر حال تا حدی نقش ها را پوشش می دهد.

در نهایت اگر هیچ یک از کارت های بالا را انتخاب نکردید، آخرین جایگزین این کارت، اسکلت غول پیکر است. اسکلت غول پیکر کمی کمتر از مگا شوالیه خون دارد و کمی کمتر از او هم آسیب می زند. البته این کارت آسیب ناحیه ندارد ولی بعد از مرگ، بمبی که از او بر جای می ماند، محیط اطرافش را پاکسازی می کند! اسکلت غول پیکر غیر از نقش کنترل ازدحام، سایر نقش های مگا شوالیه را با کیفیت کمی کمتر از او، پوشش می دهد.

نظرات خود را به اشتراک بگذارید

در پایان دوباره یادآوری می کنم که هیچ کارت قدرتمند یا ضعیفی در کلش رویال نداریم. تمام کارت ها نسبت به هزینه اکسیرشان بالانس شده اند و مرتبا نیز بررسی می شود که هیچ کارتی از این قائده خارج نشود.مگا شوالیه یک کارت جذاب دفاعی و گاهی تهاجمی است و همه چیز به مهارت و تجربه شما بستگی دارد.
سطح کارت مگا شوالیه شما چند است؟ چند کارت از او جمع کرده اید؟ افسانه ای محبوب شما کدام است؟ خجالتی نباشید و در نظرات مشارکت کنید. منتظر نظرات شما هستم؛ در عرشه می بینمتون!

آخرین ویرایش در یکشنبه – 16 آبان 1400 توسط محمد
نظرات خوانندگان
    • باشه حتما. اصلا کلا کارت های لجندری رو میذارم توی اولویت.

  1. همه مطالب تون عالی بود لطفا دک های بیشتری بفرستید و درمورد کارت های عادی بیشتر صحبت کنید و همراه لجندری ها یک دک بفرستید ممنون از سایت عالیتون

    • والکری مثل مگانایت جنگش تن به تنه اسیب ناحیه به اندازه اون میزنه تنها فرقش با مگانایت اینه که خونش کمتره

  2. ازنظر من والکری بهترین جایگزین برای مگا شوالیست
    چون نبردش مثل اون تن به تنه اسیب ناحیه ای به اندازه اون وارد میکنه خون زیادی هم داره تنها فرقش با مگا شوالیه اینه که خونش از اون کمتره و همون طور که گفتید
    هیچ کارتی از نظر میزان هزینه اکسیر خیلی ضعیف یا قوی نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *